top of page

ניתוחי ליזר מתקדמים להסרת משקפיים

ניתוח LASIK - התאוששות מהירה וללא כאבים

  ניתוח לאסיק (Lasik) להסרת משקפיים בלייזר הוא ללא ספק הניתוח הפופולארי ביותר בשנים האחרונות. מדובר בטיפול הקל והמהיר ביותר, המבטיח שכבר בתום ההליך תוכלו לראות את העולם בצורה חדה, ללא משקפיים. השיטה ידועה בזמן ההחלמה המהיר, והיתרון העצום שלה הוא שהיא מאפשרת לחזור לפעילות מלאה כבר למחרת.

שיטת המונוויזן - הפתרון למשקפי הקריאה

  שיטת מונוויז'ן להסרת משקפיים בלייזר היא שיטה המתאימה לאוכלוסייה של אנשים מעל גיל 40 , אשר רוצים להיפטר ממשקפי הקריאה (לקרוב) בנוסף למשקפי הראייה למרחק. על ידי תיקון של עין אחת לרחוק ועין אחת לקרוב, מאפשרת השיטה ראייה טובה למרחק ולקריאה, כך שמקבלים שילוב נכון של שני המרחקים בו זמנית.

עדשות המושתלות בקרנית - לפתרון בעית הקריאה.

יכולת הראיה מקרוב מתחילה להפגע לאחר גיל 40 וכתוצאה מכך קיים קושי הולך וגובר בקריאה ובראיית עצמים קרובים מצב הנקרא "זוקן ראיה". הרכבת משקפי קריאה היא הפתרון הנפוץ לזוקן ראייה. השתלת שתלים בקרנית הן אחד הפתרונות לתיקון של ראייה ירודה מקרוב באנשים בעלי זוקן ראייה החפצים בראייה טובה לקרוב ללא הרכבת משקפיים. 

מי לא מתאים להסרת משקפיים בלייזר?

מספר מצבים ומחלות שמתגלים במהלך בדיקת ההתאמה עלולים לפסול את המועמד לניתוח זה. אלו כוללים, בין השאר, ממצאים שונים במיפוי הקרנית, מחלות שונות של הקרנית (ובהן קרטוקונוס), קרניות דקות במיוחד, ומחלות שונות בעיניים (כגון סוכרת המערבת את הרשתית). קיימות גם מחלות סיסטמיות שונות הפוסלות את המועמד מלעבור ניתוח זה.

למה לצפות אחרי הסרת משקפיים בלייזר? מה מותר ומה אסור?

המעקב שלאחר הניתוח חיוני ביותר להבטחת התוצאה. המעקב מתקיים בפרקי זמן של יום, שבוע, חודש, 3 חודשים, 6 חודשים ושנה לאחר הניתוח. קיום המעקב נועד להבטיח העדר תופעות לוואי, ולוודא שאין נסיגה של התוצאה. בימים הראשונים אחרי הניתוח יש להיזהר מלשפשף עיניים, לישון עם מגיני העיניים ולטפטף טיפות...

 ניתוח ה SMILE - הבראה מהירה ללא צורך בחיתוך הקרנית?

ניתוחי "שליפת עדשה מהקרנית" (SMILE) לתיקון קוצר ראייה וצילינדר התפתחו בקצב אדיר בשנים האחרונות.  טכניקה ניתוחית זו המבוססת על שליפת פרוסה מאמצע הקרנית באמצעות ליזר פמטו-שניה ללא צורך בחיתוך ופתיחת מתלה קרנית כמו בניתוחי הLASIK וללא צורך באידוי הקרנית עם לייזר אקסימר כמו בניתוחי הPRK מראה תוצאות מצוינות ואחוזי דיוק מאד גבוהים. זאת יחד עם פרופיל בטיחות גבוה, פחות יובש בעיניים ופחות סכנה להחלשת הקרנית מנבאים ששיטה זו היא העתיד של ניתוחי הסרת המשקפיים. 

ניתוח PRK - שיוף ללא חיתוך - הכי בטוח שיש.
קטרקט הינו מצב, בו עדשת העין שבאופן נורמלי שקופה - מתעכרת. בעין בריאה מרוכזות קרני האור באמצעות העדשה ומופנות לרשתית שנמצאת בחלקה האחורי של העין. במצב זה, נוצרת תמונת ראיה חדה. כאשר העדשה עכורה קרני האור אינן יכולות לעבור ולהגיע לרשתית, הן מתפזרות והתמונה הנראית נעשית מטושטשת. כאשר ההפרעה לראייה הנגרמת על ידי  קטרקט משמעותית ופוגעת בתיפקוד היומיומי כדאי לבצע ניתוח קטרקט. לא מומלץ לחכות למצב בו העין אינה רואה, כי אז הניתוח מורכב יותר.

חוששים מניתוח הסרת משקפיים בלייזר?  

מסתבר שזהו ניתוח קצר, לא כואב ומאד בטוח. פשוט אין מה לחשוש.

ניתוח להסרת משקפיים בלייזר הוא ניתוח קצר הנמשך כ 7-5 דקות סה"כ, ומתבצע תחת הרדמה מקומית. במהלך הניתוח על המנותח לשכב ולהתבונן בנקודת ציון ירוקה היוצאת ממכשיר הלייזר. מפסק עפעפיים מבטיח שהעין תישאר פתוחה במהלך כל הניתוח. מערכת עקיבה מהירה מאוד הבנויה בתוך המכשיר, עוקבת במהירות אחר תנועות העין, ומבטיחה שפעולת הלייזר תהיה מדויקת ותתבצע במרכז הקרנית.

מי מתאים להסרת משקפיים בלייזר?

לא כולם מתאימים לניתוחים להסרת משקפיים בלייזר מסיבות שונות. לכן נערכת בדיקת התאמה מקיפה וקפדנית לקראת הניתוח. בבדיקה זו נאספים נתונים רבים על האופטיקה של העין, ונבדקת בריאות העין ואם אין בה מצבים שונים שבגללם לא ניתן יהיה לבצע את הניתוח.

שיטת LASIK X-tra  - להבטחת תוצאות הניתוח.

  

 סרטי ניתוחי הסרת משקפיים  של פרופ' קיזרמן
Anchor 2

ההודעה נשלחה לפרופ' קיזרמן

bottom of page