top of page

    הסרת משקפיים בשיטת LASIK  התאוששות מהירה ללא כאבים

 
 

מהו טיפול בשיטת LASIK להסרת משקפיים בלייזר?

‏LASIK (לאסיק) הינה אחת משלוש שיטות הטיפול הקיימות להסרת משקפיים בלייזר. השיטה מתאפיינת בחזרה לשגרה מהירה ביותר.

 

איך ניתן לדעת מי מתאים לטיפול בשיטת LASIK?

החלטה על טיפול LASIK שיוצע למועמד תתבצע רק לאחר בדיקת התאמה מקיפה.

 

כיצד מתבצע טיפול בשיטת LASIK?

תחילת הטיפול כוללת הרמת חלק קטן מהקרנית (פתיחת חלון). מתחת לחלון זה יבוצע טיפול הלייזר ובסיומו תוחזר פרוסת הקרנית שהורמה למקומה (ייסגר החלון).

לביצוע החלק הראשון אנו משתמשים במכשיר הנקרא: מיקרוקרטום (Moria SBK) או במכשיר לייזר (,Femto-LASIK). מכשיר זה מסוגל לפרוס פרוסת קרנית דקה ביותר בעובי של כ-0.01 ס"מ הנקראת מתלה (Flap) והיא נשארת מחוברת בחלקה לקרנית.

החלק שאינו מחובר, יורם ע"י המנתח ויחשוף את הקרנית העמוקה, עליה יבוצע הלייזר.

פרופסור קיזרמן משתמש במכשיר מסוג Allegretto Wave light בעל פרופיל שיוף Wavefront  Optimized. הלייזר ישנה את קימור הקרנית בהתאם לנתונים שיוזנו למכשיר הלייזר ובכך ייעלם המספר.

טיפול הלייזר אורך שניות אחדות בלבד ומשכו תלוי בגודל המספר שצריך להוריד. טיפול ממוצע אורך כ-10-25 שניות  לאחר ביצוע הלייזר, יחזיר המנתח את המתלה למקומו והא יתייצב במקומו ללא כל צורך בתפרים או דבק. ההתייצבות הראשונית תתבצע תוך מספר שעות בעוד התייצבות מלאה תתרחש בתוך מספר ימים.

 

מה ההבדל בין  טיפול בשיטת המיקרוקרטום SBK LASIK לבין טיפול בשיטת הפמטולייזר - אינטראלייז (INTRA-LASIK)?

אין הבדל גדול. חשוב להבין, כי בשתי השיטות מדובר על ניתוח LASIK (יצירת מתלה, הרמת מתלה, ביצוע לייזר, החזרת מתלה). בשתיהן מבוצע ההליך בצורה זהה. בשתי השיטות, יהיה על המנתח לבצע את הפעולה בצורה ידנית ולהרים את המתלה, ובתום טיפול הלייזר יהיה על המנתח להחזיר את המתלה למקומו.

ההבדל נמצא במכשור המבצע את השלב הראשוני של הטיפול - הפרדת שכבות הקרנית. בכ-75% מניתוחי הלאסיק בעולם, הפרדת השכבות נעשית באמצעות מכשיר הנקרא מיקרוקרטום. התהליך הינו מהיר ביותר - תוך כ-10 שניות מושלמת הפרוצדורה. פרופסור אור משתמש במיקרוקרטום חדיש ומדוייק מסוג SBK Moria וכן בלייזר פמטוליזר של חברת ZEISS ליצירת המתלה. המיקרקרטום הזה הוכח כבטוח, יעיל מדוייק המקביל ברמה זהה לזו של מכשירי הפמטו-ליזר כגון Intralase ומשיג מתלים דקים ומדוייקים.

 

מהו זמן ההחלמה בטיפול בשיטת LASIK?

היתרון הגדול בטיפול בשיטת הלאסיק הינו זמן ההחלמה הקצר ביותר.

כבר ביציאה מחדר הטיפול ניתן להבחין בשינוי לטובה בראייה ובתוך מספר שעות הראייה מתייצבת על איכות סבירה. בשעות הראשונות שלאחר הטיפול עלולים לחוש מעט סנוור או יובש אך גם הוא חולף עם הזמן. החזרה לשגרה בשיטה זו הינה מהירה מאוד – עד 24 שעות מרגע הטיפול  כבר ניתן לחזור לעבודה, לנהיגה, לצפייה בטלוויזיה ולישיבה מול מחשב, והדבר החשוב מכל - אין כאבים!!

 

מה תופעות הלוואי?

תופעות של סנוור ויובש בעיניים אינן נדירות, אך ניתן לטפל בהן בקלות והן עוברות עם הזמן.

 

לכמה זמן נשמרות תוצאות הניתוח

המטרה של ניתוח לייזר היא לשפר את הראייה באופן תמידי. אם המספר שלכם היה יציב ואתם אינכם סובלים ממחלות הקשורות בעיניים, אין שום סיבה לירידה במספר, אפילו לאחר שנים. יחד עם זאת אם המספר אינו יציב לחלוטין והוא יעלה בעתיד יתכן וידרש טיפול ליזר נוסף.

 

הכנות לקראת הניתוח

לפני ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת לאסיק תתבקשו לעבור סדרה של בדיקות רפואיות, על מנת לוודא שהעין מתאימה לסוג הניתוח. הרופא המנתח יערוך בדיקות אופטיות על מנת לקבוע את עומק החיתוך בקרנית, אופן שיופה וכדומה. בנוסף, עליכם להיות מוכנים לניתוח מבחינה פיזית.

 

החלמה לאחר הניתוח

כאמור, ההחלמה היא מהירה ביותר ונטולת כאבים. רוב הסיכויים שתקומו ומיד תראו את החדר בצורה חדה וטובה יותר. כיסוי הפלסטיק שתיארנו יישאר על העין כמה לילות ובמשך כשבועיים תתבקשו להזליף טיפות עיניים לעין המנותחת על מנת למנוע זיהום ודלקות.

 

סיכונים ותופעות לוואי

תופעת הלוואי השכיכה ביותר היא יובש בעיניים, אשר בה ניתן לטפל בקלות באמצעות טיפות עיניים. בנוסף ייתכן ותרגישו סנוור קל בימים הראשונים. תופעות וסיכונים אחרים כגון רגישות לאור, צורך בתיקון נוסף וכדומה אכן קיימים, אך הם מאוד נדירים.

ההודעה נשלחה לפרופ' קיזרמן

bottom of page